Packaging & Bottling

Folyamatok megjelenítése a zenonnal

Az intuitívan üzemeltethető összetett gépek sok gépgyártó céljai között szerepelnek, már csak a szakképzett munkaerő növekvő hiánya miatt is. Az aszeptikus élelmiszeripari csomagolások vezető nemzetközi rendszer- és megoldásszállítójának, az SIG-nek ezt a palackozó gépsorok új kezelési koncepciójával sikerült elérnie. A vállalat a COPA-DATA-val együttműködve újította meg az ember-gép interfészét.

Sterilizálás a palackozógépeken

A palackozógépek nagy tartályokból töltik meg a palackokat. A dinamikusra tervezett eljárásban rendszerint ugyanannyi folyadékot kell tölteni minden palackba. A gépek többnyire a hét minden napján, a nap 24 órájában működnek folyamatosan. A palackokat szállítószalag-rendszer továbbítja a csapokhoz töltésre. A gép állásidejét minimálisra kell csökkenteni.

Növekedés előtt áll a csomagolóipar

A világ népességének tartós növekedése, a terjedő városiasodás, a magasabb szintű foglalkoztatás és az emelkedő jövedelmek világszerte növelik a keresletet a csomagolt élelmiszerek iránt. A brit Euromonitor International a Német Gép- és Berendezésgyártók Szövetsége (VDMA) élelmiszer- és csomagolóipari gépek tagozatának adataira támaszkodó előrejelzése szerint 2021 és 2026 között a csomagolt élelmiszerek világpiaci értékesítési volumene 14 százalékkal 932 millió tonnára emelkedik majd.

Egy szakvásár mindenkinek: áttekintés a 2023-as interpack-ról

Azt sem tudja, merre forduljon a kiállítási csarnokokban? Az interpack-on ez nem fordulhat elő. Annak érdekében, hogy a látogatók mindent megtaláljanak, amit keresnek, jól áttekinthetően csoportosították a szakmai kínálati csoportokat a vásárközpont teljes területét elfoglaló interpack 2023 csarnokaiban.

Palettázó berendezés megvalósítása a virtuális térben

Az ICCS Kft. munkatársai több évtizedes tapasztalattal rendelkeznek az ipari és kutatás-fejlesztési környezetben, de van, ami még számukra is új: az általuk létrehozott automatizált rendszer digitális ikerpárjának létrehozása és virtuális tesztelése. Az eljárás előnyei azonban annyira kristálytiszták, hogy legújabb depalettázó és palettázó berendezésüket már Siemens Plant Sim szimulációs szoftverben tesztelték. A részletekről Reményi Szabolcsot, a Siemens Zrt. értékesítési mérnökét kérdeztük.

Profi módon „italozik” a Siemens

Szeptember 12–16. között Münchenben az ital- és folyékonyélelmiszer-ipar minden szegmense megmutatta magát a drinktec szakkiállításon. A több mint 1 000 kiállító közel 50 000 látogatónak mutatta be az italok és a folyékony élelmiszerek világában elért innovációkat és kirajzolódó trendeket. Az iparág fejlődését is meghatározza a digitalizáció, az intelligens hálózatok kiépítése és az adatmenedzsment, amelynek lehetőségeiről Szakos Péter, a Siemens Zrt. Food&Beverage kiemelt ügyfélkapcsolati menedzsere beszélt a TechMonitor olvasóinak.

Biztonságos és hatékony jövő az élelmiszer- és italgyártásban

A világjárvány utáni világban sokkal tudatosabban kezeljük a higiénia kérdését, mint valaha. A higiéniára épülő iparágak egyike az élelmiszerek és italok gyártása, és ma minden eddiginél fontosabb a higiénia fenntartása. Marcus Schneck, a norelem ügyvezető igazgatója azt vizsgálta meg, hogy norelem Hygienic DESIGN termékcsaládja milyen előnyt jelent az élelmiszer- és italgyártók számára.

Elindulhat a vírus-és baktériummentes csomagolásgyártás

Támogatásből fejleszti gépparkját a BOX PRINT- FSD Packaging Kft. A fejlesztésnek köszönhetően egészségipari, higiéniai és élelmiszeripari termékek csomagolóanyagának gyártását is el tudja végezni a vállalat.

Kifogástalan tisztaság

A KUKA kompakt, párhuzamos karú robottal bővíti portfólióját. Higiénikus és minimális karbantartási igényű. Ez a KUKA új KR DELTA robotja. A teljes egészében rozsdamentes acélból készült, párhuzamos kinematikai rendszerrel ellátott delta robot különösen meggyőző teljesítményt nyújt az élelmiszer- és csomagolóiparban, még ott is, ahol közvetlenül érintkezik élelmiszerekkel, de megállja a helyét az elektronikai és a gyógyszeriparban is.

A címke megfelelőség és a minőségellenőrzés javítása

Az új rendszer ideális a címkék és vonalkódok ellenőrzésére és hitelesítésére az orvosi eszközök gyártása, a gépjárműipari címkézés, az élelmiszerek és italok másodlagos és harmadlagos csomagolási címkéi és egyéb, a címkék minőségének átfogó nyomon követését igénylő alkalmazási területeken.

Mérföldkőhöz érkezett el a ViscoTec

Annak ellenére, hogy egy különleges év áll mögöttünk, a ViscoTec mégis újabb mérföldkövet ünnepelhetett 2020-ban. A vállalat az alapítás napjától mostanáig világszerte több mint 100 000 szivattyút értékesített: 40 000 adagolószivattyút a fő ViscoTec márkából, és 65 000 egységet a szintén ViscoTec márkának számító preeflow adagolókból.

Milyen hatással van a robotika az iparágakra világszerte?

Az elmúlt években a robotika jelentős térnyerésének lehettünk szemtanúi számos iparágon belül, főleg azokon a területeken, amelyekre jellemzőek a munkaerő-intenzív folyamatok. Az egyre növekvő vásárlói igények és a kockázatcsökkentés szükségessége miatt a jövőben a különböző szektorokban működő vállalatok nagy valószínűséggel egyre több és több automatizált megoldást fognak üzembe helyezni, annak érdekében, hogy javítani tudják üzleti tevékenységüket. Így nem meglepő, hogy egyes iparágakban a robotika már jelenleg is elterjedtnek számít, például az autó-, vagy a fémiparban, és a technológia egyre több olyan szegmensben is felbukkan, ahol korábban ezt nem is gondoltunk volna.

Új piacok felé tekint a robotika

2020. szeptember 25-én Budapesten tartotta az Onrobot a közép-kelet-európai régió nagyszabású partnertalálkozóját. Enrico Krog Iversen, az OnRobot vezérigazgatója nemcsak a legújabb robotikai trendeket és információkat osztotta meg a több mint félszáz résztvevővel, hanem interjút is adott a TechMonitornak, aminek során a robotikai piac változásairól, a vállalat jövőjéről, valamint a budapesti fejlesztési központ szerepéről is szó esett.

Az ember-robot együttműködés az élelmiszeripart is forradalmasítja

A svájci Migros Csoporthoz tartozó Bischofszell Nahrungsmittel AG az új technológiák által kínált lehetőségeket tanulmányozza. Egy meghatározott időtartamra szóló, úttörő ember-robot együttműködés (HRC) kísérleti projekt keretében a vezetőség két cél elérésére törekedett, nevezetesen az élelmiszergyártás hatékonyságának növelésére, illetve a munkakörnyezet fejlesztésére.

A borászatokban is megjelentek a robotok

1996-ban a vezető spanyol bortermelőnek, a Freixenet cégnek támadt egy „őrült ötlete”, hogy ipari robotok segítségével automatizálja a termelési folyamatokat, beleértve a palackozást, a tárolást, a raklapozást és a csomagolást is. „Ahol más robotgyártók nehézségeket láttak, ott a FANUC lehetőségeket, és a projekt folytatására bátorított bennünket” – mondta Pere Gibert Guasch, a Freixenet karbantartási osztályvezetője.

Miért fontos a robotikai gripperek használata az FMCG szektorban?

A világ népessége egyre csak nő, azonban a demográfia csak egyike azoknak a mozgatórugóknak, amik az élelmiszeripari automatizálást szorgalmazzák. A munkahelyi biztonság, szigorú élelmiszer-biztonsági előírások, a feldolgozott élelmiszerek népszerűségének emelkedése, valamint a teljesítmény növelésére és a csökkenő gyártási költségekre való igény mind szerepet játszik az automatizáció egyre gyorsabb ütemű térhódításában.

Rendkívül rugalmas, puha gripper élelmiszeripari alkalmazásokhoz

Az új, élelmiszeripari szabványoknak megfelelő OnRobot puha gripper szabálytalan formák és érzékeny élelmiszerek széles választékát képes mozgatni az élelmiszeripari, kozmetikai és gyógyszeripari gyártás, valamint további gyártási és csomagoló folyamatok során.

Óránként 20 000 doboz

Hat Stäubli robot – pontosabban négy SCARA és két nagy hattengelyes gép – csomagolja rekordidő alatt a cseh tejtermékeket. A gyors szextett a teljes másodlagos csomagolási folyamatot képes elvégezni – beleértve a palettázást is – akár 20 000 doboz/óra sebességgel.

Flexibilis raklapozó az élelmiszeriparban

KUKA KR QUANTEC robot raklapozza a bajorkolbász-konzerveket a Fleischwerke Zimmermann-nál, ahol is az volt a cél, hogy a robot felgyorsítsa a csomagolási folyamatot és levegye a dolgozók válláról a nehéz fizikai munka terhét.

A kelet-közép-európai régió meghatározó tésztagyártójává vált a Gyermelyi

A Gyermelyi Vállalatcsoport hazánk vezető tésztagyártója, egyik meghatározó élelmiszeripari vállalkozása. A Gyermelyi Zrt. 2018-ban 7,2 milliárd forintos beruházással egy új tésztagyárat épített, amellyel a gyár kapacitása évi 70 000 tonnára duplázódott. Az új üzem mellett felépült egy 11 600 raklap befogadására alkalmas automata magasraktár is, amelyet teljes mértékben az ABB technológiájával automatizáltak. A tésztagyártó ezzel a kelet-közép-európai régió meghatározó tésztagyártó központjává vált.

1 2 3 4 5 6
Keresés
Bejelentkezés / Regisztráció
AUTOMATIZÁLÁS

Az elektromos megfogók elejtik a munkadarabot?

Lehet a vákuum is gazdaságos

Média Partnerek