A környezetszennyezés napjainkban egyre nagyobb problémát jelent, de szerencsére a nagyobb vállalatok már igyekeznek kitüntetett figyelmet szentelni annak, hogy termékeik, illetve azok csomagolása környezetbarát legyen. Italok esetében ennek legjobb módja az alumínium dobozok használata, mely anyag számtalan előnnyel jár más csomagolással szemben.
A fogyasztói használatot követő újrahasznosítási folyamatokban a hagyományos műanyagok közé keveredett komposztálható műanyagok aránya a 10 százalékot is eléri, ami azt jelzi, hogy nem hagyhatóak figyelmen kívül az újrahasznosítandó anyagok mechanikai jellemzői. Ez a kulcsfontosságú ténymegállapítás az European Bioplastics tanulmányából derül ki.
A műanyagdarálékok mosás utáni maradványainak újrahasznosításához szükséges eljárás és berendezések kifejlesztését végzi egy 620 millió forintos projekt keretében a Holofon Zrt. a Komárom-Esztergom megyei Annavölgyben.
Több mint egymilliárd forint értékű technológiai fejlesztést valósított meg tuzséri gyárában a Resilux Közép-Európa Csomagolástechnikai Kft. A Resilux N. V. Belgium leányvállalataként működő társaság a beruházáshoz 378 millió forint támogatást nyert az Új Széchenyi Terv Komplex vállalati technológiai fejlesztés elnevezésű pályázatán.
A magyar cég új üzemcsarnokának alapkövét január 14-én tették le Mezőfalván. A létesítményben egy műanyag palack begyűjtési rendszer elindítása révén az üzem, kapacitásánál jóval nagyobb mennyiséget lesz képes begyűjteni és ezzel alapanyagot biztosíthat más, hasonló profilú cégeknek is.
Az Európai Unió és a magyar kormány 148,5 millió forintos támogatásával összesen 587,5 millió forintos fejlesztéssel központi nyomóhengeres nyomdagépet állított üzembe a soltvadkerti Materiál Plastik Kft.
Októberben ismét megnyitja kapuit a látogatók előtt a világ legnagyobb műanyag- és gumiipari vására. Petra Cullmann asszonyt, a Düsseldorfi Vásártársaság K 2013-ért felelős projektigazgatóját a legújabb trendekről kérdeztük, és arról, hogy az érintett ágazatok hogyan tudnak profitálni a válság övezte kihívásokból.
Százmillió forintot fordított komplex technológiai fejlesztésre a műanyagipari gyártással és PVC-feldolgozással foglalkozó kazincbarcikai Ongropack Kft., elsősorban a megszerzett piaci pozíció megtartása és erősítése miatt.
Tovább folyik az üveg- és a műanyagpártiak vitája. Már nem csak a palackozók hajlamosak arra, hogy inkább műanyagba csomagoljanak, az üvegesek viszont minőséget emlegetnek.
A soltvadkerti, műanyag csomagolóanyagok gyártásával foglalkozó Materiál-Plastik Kft. technológiai hátterét 464 millió forint összegű beruházással fejlesztette, amelyhez 100 millió forintot az Új Széchenyi Terv pályázatán nyert el, a többit saját erőből biztosította.
Detektálható, kenésmentes, FDA-konform, vegyszerálló és antimikrobiális – többek között ezeket a tulajdonságokkal rendelkeznek az élelmiszerek biztonságos és maradvány-nélküli gyártásához alkalmazható igus műanyag-megoldások.