2015. november 16., hétfő, 06:00
Címkék: HUNGEXPO ipar 4.0 Ipar Napjai 2016 kiállítás
2016-ban újra megrendezésre kerül a legátfogóbb ipari szakkiállítás, melynek célja összehívni és felvonultatni az ipar szinte összes ágazatát, annak érdekében, hogy a résztvevők kihasználhassák az iparágak között lévő szinergiát.
Visszatekintés
2014-ben hazánk legnagyobb ipari seregszemléjén 12 országból 273 cég jelent meg, megtöltve ezzel a Budapesti Vásárközpont legnagyobb, „A” pavilonját.
A kiállítók száma az elmúlt rendezvények során folyamatosan növekedett, hiszen a két évvel korábban (2012) hasonló tematikával rendezett Ipar Napjaihoz képest 15%-kal több vállalat mutatkozott be.
A kiállítói visszajelzések alapján sikeres volt a kiállítás. A rendezvény ideje alatt 29 országból mintegy 10 000 érdeklődő fordult meg a Hungexpo területén.
IPAR NAPJAI 2016. május 24–27. között
Ismét jelentkezik az IPAR NAPJAI keretében 2012 óta megújult formában megrendezett, immár 19. INDUSTRIA, valamint kísérőszakmái, például az ipari elektronika vagy a munkavédelem.
A rendezvényen adott a lehetőség átfogó képet nyújtani egy-egy szakterületről és a legrészletesebb információkat eljuttatni a szakemberekhez (segítve ezzel saját feladataik megoldását), valamint bemutatni a jelenlegi trendeket, hiszen a kutatások alapján a látogatók leginkább az újdonságokra, innovációkra és a piaci információkra kíváncsiak, miközben leginkább a mérés- és ellenőrzés-technika, az automatizálás, a K+F és a robotika iránt érdeklődnek.
Ipar 4.0
A technológiai innovációknak köszönhetően az informatikai megoldások egyre nagyobb teret nyernek mind a hagyományos iparágakban, mind az új gyártási, termelési rendszerekben, a gépek és emberek közötti kommunikációban. Közkeletű megfogalmazással élve: a negyedik ipari forradalom (ipar 4.0) küszöbén állunk. E korszak már most is pontosan kirajzolódó trendjeit összegezzük sorozatunkban, egy-egy jellemző idézettel megszólaltatva a téma elméleti kutatóit és gyakorló szakembereit.
„Napjaink jellemzője, hogy az ipari folyamatok és a számítógépek teljesen párhuzamosan és összekapcsoltan fejlődnek, egyre inkább egybeolvadnak. A számítástechnika alkalmazásával párhuzamosan jött létre a digitális technika, a robotika széles körű elterjedése, az NC-technika, a CAD/CAM megoldások vagy az adatbázisok alkalmazása a termelésben. Ma a virtuális és fizikai valóság összeolvadásának vagyunk részesei. Azt mondhatjuk, hogy a két terület egyként jelenik meg napjainkban: a kibernetikai ágban és a megmunkálási, gyártástechnológiai fizikai ágban már a termék szintjén és a gyártás folyamatában összeolvad a kettő. Ezzel elérkeztünk a kiberfizikai (cyber-physical) közös rendszerekig, amelyek egyik jelentős alkalmazási területe és értékteremtő oldala a gyártás.”
(Dr. Haidegger Géza tudományos főmunkatárs, MTA SZTAKI)
Így tehát az egymással szoros kapcsolatban álló ipari ágazatok keresztmetszetét a ma minden területen kulcsfontosságú szerepet betöltő, a teljes gyártási láncolatot átfogó IT-rendszerekre épülő ipar 4.0 adja.
A 2016-os IPAR NAPJAI-n a kiállítók kiemelt figyelem mellett mutathatják be napjaink vezető technológiai irányzata, az ipar 4.0 adta lehetőségeket, különös tekintettel az automatizálásban és az ipari elektronikában rejlő fejlődési irányokra. A koncepció alapja az egymással kommunikáló intelligens gépek (M2M), az önbeállító gyártási folyamatok és a rendkívül hatékony tömeggyártás.
A 2016-os IPAR NAPJAI kiemelt szakmai partnere a TechMonitor és A Jövő Gyára
Tematika
Kedvezményes jelentkezési határidő kiállítók részére: 2016. február 15.
Kérdés esetén a szervezők készséggel állnak rendelkezésre: